Projekt Rezidence Turkovka splňuje náročné požadavky dnešního moderního bydlení. Byty jsou koncipované jako vzdušné jednotky v moderním designu s příjemnou atmosférou a jsou ideální kombinací atraktivního interiéru v precizním provedení a jeho praktickým užíváním.

Ke každému domu náleží předzahrádka, oddělená zelení ve formě popínavých rostlin/keřů a přímo navazující na přístupovou komunikaci, která bude situována kolmo k hlavní ulici Turkova. Komunikace bude zajišťovat bezproblémový příjezd do jednotlivých garáží, které budou součástí každého domu a dvě parkovací místa na vlastním pozemku a další tři návštěvnická parkovací místa.

Na opačné straně domu se nachází soukromá zahrada pro venkovní aktivity a zároveň nenáročná na údržbu.

Technologie

Domy jsou navrženy s ohledem na nejnovější trendy a potřeby. Chytře řešené technologie potřebují jen zcela minimální údržbu.

Energetická náročnost budovy je „B“ velmi úsporná.

Ve vstupním podlaží domů bude umístěn hlavní obytný prostor – obývací pokoj s kuchyní, přímo navazující francouzskými okny na vlastní zahradu orientovanou na jih.

 *Výše uvedené obrázky jsou vizualizace a některé prvky nejsou v základním standardu projektu.

Servisní zázemí bude tvořit vstupní chodba, samostatné WC, technická místnost a garáž.

Schodištěm z chodby se bude vstupovat do 2.NP, kde se budou nacházet čtyři obytné místnosti: ložnice, dětské pokoje, pracovna/návštěvnický pokoj a koupelna s WC a samostatná komora.

 *Výše uvedené obrázky jsou vizualizace a některé prvky nejsou v základním standardu projektu.

Dům je řešen jako zděný, se stropy ze železobetonových předpjatých nosníků Spiroll 250, a titanzinkovou plechovou střechou s atikovými žlaby. Svislé nosné konstrukce 1.NP a 2.NP budou zděné z keramického zdiva Porotherm Profi. Pro izolaci střechy bude použita minerální izolace EPS o minimální tloušťce 300 mm. Podlahy ve styku s terénem budou izolovány polystyrénem v tloušťce 180 mm.

 *Výše uvedené obrázky jsou vizualizace a některé prvky nejsou v základním standardu projektu.

Každý rodinný dům bude kompletně vytápěn teplovodním podlahovým topením a využívá tak potenciálu fotovoltaické elektrárny.

Okna a prosklené stěny budou z plastových profilů s izolačním zasklením dvojsklem. Na všechny domy budou nainstalovány předokenní žaluzie Z 90 s dálkovým ovládáním.

Jako bonus pro vás zdarma připravíme rozvody pro případnou instalaci klimatizační splitové jednotky do obytných místností. Klimatizaci lze úsporně využít i pro vytápění.

Všechny domy budou vybaveny telefonní a datovou přípojkou pomocí optického kabelu, který bude zajišťovat vysokorychlostní připojení. Budou nainstalovány datové zásuvky a rozvody ze společné televizní antény.

Každý dům bude připraven na možné osazení fotovoltaickými panely na střechu /FVE/.

Pro úsporu vody na zálivku zahrady je instalována podzemní nádrž o objemu 5 m³, která zachytává dešťovou vodu ze střechy.

Standardy

Domy budou dodány vč. podlahových krytin, dveří, obkladů a dlažeb a vč. zařizovacích předmětů. Možnost výběru dekorů u obkladů a dlažeb. Vzhledem k velkému zájmu ze strany našich zákazníků jsme se rozhodli nainstalovat na všechny domy předokenní žaluzie Z 90 s dálkovým ovládáním. Jejich velkou výhodou je tepelná a hluková izolace a také možnost stínit i větrat zároveň.

V ceně našeho domu je oproti běžně nabízeným domům navíc

  • Topení v domě elektrokotel, teplovodní podlahové
  • Datové rozvody
  • Příprava pro zabezpečovací systém
  • Podzemní nádrž na dešťovou vodu o objemu 5 m³
  • Předokenní žaluzie Z 90 s dálkovým ovládáním
  • Příprava na tepelné čerpadlo a solární panely
  • Příprava na klimatizaci
  • Příprava napojení na krbová kamna
  • Obklady – možnost výběru ze 3 variant barev

Provozní náklady

Myslíme na vaše budoucí náklady na bydlení.

Fotovoltaická elektrárna

Doporučujeme tuto nejefektivnější variantu:

Připravíme vám vše pro instalaci střešní FWE s kapacitou 6 kWp. V případě, že se rozhodnete pro instalaci FVE, je předpoklad roční úspory za el. energii minimálně 20 000 Kč.

Z programu Zelená úsporám můžete získat až 150 000 Kč.

FVE lze provést v kombinaci s akumulační nádrží na vytápění a ohřev vody, včetně virtuálního bateriového úložiště. Eventuální přebytky el. proudu lze např. využít i na ohřev vody venkovního bazénu.

Pro maximální efektivitu využití systému FVE lze v budoucnu doplnit o bateriový box na nabíjení elektromobilu.

Pro detailní informace můžete oslovit spolupracující firmu Elektro Mocek, která vám odpoví na veškeré vaše dotazy: Ing. Martin Mocek tel.: 605 139 720.

Tepelné čerpadlo a rozvody pro klimatizaci

Přejete-li si pro vytápění místo akumulační nádrže nebo elektrokotle tepelné čerpadlo /vzduch – voda/ můžete si připlatit 95 000 Kč ke stanovené ceně domu a my vám zbylou část ceny darujeme a zbavíme vás tak starostí s vyřizováním dotace.

Dále pro vás zdarma připravíme rozvody pro případnou instalaci klimatizace do obytných místností. Klimatizací lze i úsporně využít pro částečné vytápění.